Cat de mult e vizitat blogul !!

Va place bolgul ?

duminică, 27 martie 2011

Nationala second hand s-a ratat singura! Bosnia 2-1 Romania! Marica gol fabulos si inutil, Dzeko ne-a ingropat

Romania a pierdut in Bosnia si are doar 2 puncte dupa 4 meciuri in calificarile la EURO. Marica a marcat superb, insa a facut-o degeaba pentru ca adversarii au revenit pe final si au marcat prin Ibisevic si Dzeko.

Tamas a fost capitan, Chivu si Sapunaru au stat in tribune, Mutu a jucat primul meci la nationala dupa dezastrul cu Serbia, iar Florescu a fost din nou titular.
Marica a marcat un gol senzational in minutul 29, iar nationala a intrat la pauza cu un avantaj miraculos, 1-0. Cifrele dezastrului au aratat asa: Bosnia a condus la posesie, suturi pe poarta 7/3, suturi pe langa poarta 9/2, cornere 10/0, iar in repriza a doua cele mai mari cosmaruri ale lui Razvan s-au adeverit: Bosnia a marcat si s-a dezlantuit.
Ibisevic in min 62 si Dzeko in min 82 au inscris golurile care ne ingroapa practic 99% din sansele de calificare la Euro.
"Nu vorbesc acum despre demisie", au fost dupa meci cuvintele lui Razvan Lucescu. Doua nume de antrenori au aparut deja pe lista posibililor inlocuitori: Piturca si Olaroiu.
Echipele de start:
BOSNIA: Hasagic, Spahic, Mravac, Rahimic, Pjanic, Misimovic, Dzeko, Mujzza, Ibisevic, Lulic, Medunjanin

Rezerve: Sehic, Maletic, Pandza, Stilic, Muslimovic, Besic, Ibricic
ROMANIA: Pantilimon, Rat, Tamas, Alexa, Marica, Mutu, Torje, Rapa, Goian, Florescu, Deac

Rezerve: Zicu, Ropotan, Tatarusanu, Stancu, Gardos, Cocis, Muresan